Pożyczką odnawialną nazywamy opcję finansową, z której może skorzystać każdy kto systematycznie decyduje się na pożyczkę i chciałby sukcesywnie zwiększać jej wartość. Inaczej mówiąc pożyczka odnawialna umożliwi płynne zarządzanie limitami finansowymi.

Jak to działa?

W praktyce pożyczka liniowa, bo tak też można powiedzieć o pożyczce odnawialnej dość mocno porównywana jest do debetu na koncie, gdzie usługodawca po ustaleniu limitu na podstawie zdolności kredytowej przelewa konketną sumę, z której możemy korzystać przez określony czas czyli najczęściej jest to okres kilku miesięcy. Trzeba też mieć na uwadze to, aby w określonym czasie spłacić to zobowiązanie bowiem jak każda pożyczka, ta opcja również niesie ze sobą ryzyko dodatkowych opłat w przypadku niespłacenia zobowiązania w określonym terminie. Im szybciej wszystko zostanie spłacone tym łatwiej przyznane będą kolejne transze pożyczki na określony czas.

Kto udziela pożyczki odnawialnej?

Jednym z podstawowych podmiotów gospodarczych udzielających pożyczek odnawialnych jest instytucja bankowa, która ma w swojej ofercie bardzo wiele propozycji dotyczących tegoż zobowiązania. Inną opcją coraz bardziej popularną jest udzielanie pożyczek odnawialnych przez sektor firm prywatnych, które można znaleźć na stronach banków jak również są tam niezbędne limity i wnioski potrzebne do wypełnienia przy podjęciu decyzji o chwilówce. Zanim uda się otrzymać pożyczkę chwilówkę należy liczyć się z tym, że możemy zostać dokładnie zweryfikowani przez firmy pożyczkowe, a więc w przypadku naszych długów może być potem problem z otrzymaniem pożyczki.

Wysokość pożyczki

Na wysokość pożyczki odnawialnej bardzo duży wpływ ma zdolność kredytowa pożyczkobiorcy. Tu w przeciwieństwie do najprostszych chwilówek ważne są aktualne zarobki pożyczkobiorcy, bowiem to od ich wysokości zależy jak wysoki limit powinien zostać nałożony. Jeśli akualna sytuacja nie pozwoli na konkretny limit to w momencie gdy będzie ona lepsza pożyczkodawca może zwiększyć limit pożyczki adekwatnie do sytuacji.

Konsolidacja chwilówek jest możliwa w sytuacji, gdy w wyniku nagromadzenia się pożyczek napotkaliśmy na trudności w spłacie i w celu rozwiązania tego problemu łączone są wszystkie dotychczasowe zobowiązania w jedno gdzie raty są niższe i bardziej dostosowane do spłaty dla tego zobowiązania. Nie zawsze jednak jest to możliwe, jednak jest korzystne tylko wtedy gdy warunki nowej pożyczki będą na tyle lepsze, że spłata zobowiązania nie będzie sprawiać większego problemu.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.