Jeśli jesteś osobą kreatywną projekt DIY to ekscytująca okazja, aby poprawić jakość życia, zwiększyć wartość domu i rozwijać tę kreatywność. Jesteś gotowy, aby prowadzić wojnę w żałośnie przestarzałej kuchni?
Niezależnie od Twojego poglądu, ulepszenia domu i naprawy mogą stać się bardzo drogie, bardzo szybko. Niewielkie przebudowy kuchni kosztują średnio 20 830 złotych, wymiana okien winylowych to 15 282 złotych, a dodanie głównej sypialni może spokojnie kosztować jeszcze więcej.
O ile nie chcesz na to wydawać swoich oszczędności 0 będziesz potrzebował pożyczki na ulepszenie domu, żeby sfinansować takie projekty.
Ale jaki rodzaj pożyczki i pożyczkodawcy jest odpowiedni dla ciebie?
Kompletny przewodnik po pożyczkach na modernizację domu sortuje różne rodzaje pożyczek na remont domu, dzięki czemu możesz znaleźć taką, który spełnia Twoje potrzeby związane z przebudową – i uwzględnia twój budżet.
Co najważniejsze, może pomóc w znalezieniu pożyczek, do których się kwalifikujesz, nawet jeśli twoja ocena kredytowa nie jest czymś, czym można byłoby się chwalić.
Opcje kredytu
Refinansowanie kredytu gotówkowego jest jednym z najczęstszych sposobów opłacania remontu domu. Dzięki refinansowaniu wypłat refinansujesz istniejący kredyt hipoteczny na więcej niż bieżące saldo. Zachowujesz różnicę między nowymi a starymi kredytami. Na przykład, jeśli jesteś winien 200 000 zł w domu o wartości dwukrotnie wyższej, możesz wziąć pożyczkę za 300 000 zł, zastępując poprzednią pożyczkę i otrzymując zwrot gotówki przy zamknięciu. Nowa hipoteki może nawet wynikać z niższej stopy procentowej lub mniejszych płatności miesięcznych.
Istnieją dwa rodzaje refinansowań wypłat: rządowe i konwencjonalne.
Konwencjonalne refinansowanie wypłat. Jeśli masz dużo kapitału własnego w domu, wypłata gotówki pozwala uwolnić znaczną sumę na kosztowne remonty. Jednakże, jeśli nie masz wystarczającej ilości kapitału, a twoja ocena kredytowa jest niska, możesz uznać za trudne lub niemożliwe przyznanie pożyczki w kwocie, której potrzebujesz. Teoretycznie ten rodzaj finansowania jest dostępny dla osób o dość dobrym ratingu kredytowym. W rzeczywistości wielu kredytodawców ustala swoje minimalne wartości w odniesieniu do tego.
Jeśli się zakwalifikujesz, pomimo miernego wyniku, zapłacisz więcej odsetek i opłat niż ktoś o imponującej historii kredytowej. Innymi słowy, im lepszy wynik, tym więcej możliwości remontowych w domu, tym mniej płacisz odsetkami. Zaletą jest też stała stopa procentowa. Pozwala to obliczyć całkowity koszt pożyczki – z góry.