Kupowanie pierwszego samochodu może być rytuałem przejścia w dorosłość, ale to nie znaczy, że powinieneś skoczyć na oślep, aby zawrzeć umowę, która wpłynie na ciebie i twoje finanse przez następne kilka lat. Ważne jest, aby poświęcić czas na zbadanie możliwości zakupu, wziąć pod uwagę budżet i wybrać samochód, który najlepiej spełnia Twoje najbliższe potrzeby. Dział informacji dla konsumenta zaleca podjęcie decyzji, w jaki sposób chcesz zapłacić za samochód, zanim jeszcze kiedykolwiek odwiedzisz salon samochodowy. Dla większości ludzi finansowanie zakupu pojazdu będzie wiązało się z zaciągnięciem pożyczki. Jeśli jesteś trochę zaskoczony procesem aplikacji, nie jesteś sam – oto wszystko, co musisz wiedzieć o ubieganiu się o kredyt samochodowy.

Bezpośrednie pożyczanie czy finansowanie dealerskie?

Gdy będziesz gotów ubiegać się o pożyczkę, musisz najpierw zdecydować, gdzie się zgłosić. Twoje opcje szukają finansowania z banku lub Twojej unii kredytowej, zwanej bezpośrednią pożyczką lub przez dealera. Wybór bezpośrednich pożyczek na sfinansowanie pojazdu jest podobny do wstępnego kwalifikowania się do kredytu hipotecznego. Możesz odwiedzić oddział lub złożyć wniosek online, uzyskać zgodę na określoną kwotę, a następnie wybrać się na zakupy samochodu z takim budżetem. Jeśli masz dobry kredyt, możesz złożyć wniosek do kilku bezpośrednich pożyczkodawców, aż otrzymasz żądane warunki spłaty odsetek i spłaty kredytu.

Typowy scenariusz z finansowaniem dealerskim polega na tym, aby osoba pojawiła się na parkingu samochodowym, wyraziła zainteresowanie określonym pojazdem i złożyła wniosek o sfinansowanie go bezpośrednio przez dealera. Wiele salonów zorganizuje finansowanie za pośrednictwem banku lub unii kredytowych. Jesteś odpowiedzialny za dokonywanie płatności na rzecz tej organizacji do momentu całkowitego spłacenia pożyczki. Warto wiedzieć, że finansowanie dostępne za pośrednictwem dealera może nie mieć najniższej stopy procentowej lub najlepszych warunków: zawsze negocjuj!

Poznaj swój wynik kredytowy

Jednym z największych błędów popełnianych przez kupujących samochody po raz pierwszy jest nie zapoznanie się ze stanem ich wiarygodności kredytowej przed rozpoczęciem negocjacji cenowych z dealerem samochodowym. Twoja ocena kredytowa to liczba od 300 do 850, którą wykorzystują kredytodawcy, aby ustalić, jak ryzykowne jest pożyczanie pieniędzy. Wyższy wynik oznacza, że zarządzasz swoimi finansami w sposób odpowiedzialny, z niewielkimi problemami, a zatem stanowią bardzo niskie ryzyko dla potencjalnych pożyczkodawców. Kredytodawcy również wykorzystują tę liczbę, aby zdecydować o opłacie odsetek.

Każdemu konsumentowi co roku przysługuje jeden bezpłatny egzemplarz raportu kredytowego od wszystkich trzech głównych agencji sprawozdawczych. Przed dokonaniem większego zakupu, należy uzyskać i przejrzeć plik. Twoja ocena kredytowa może być wyższa niż się spodziewasz, co daje więcej opxji, jeśli chodzi o opracowywanie szczegółów pożyczki. Zbyt łatwo jest wykorzystać tę sytuację, gdy nie znasz własnego wyniku.

Bądź realistą na temat tego, na co możesz sobie pozwolić

Doradzamy każdemu, kto kupuje samochód po raz pierwszy, aby najpierw obliczyć miesięczny budżet. Powinieneś być w stanie pozwolić sobie na nową płatność bez konieczności cięcia gdzieś indziej. Odłóż co miesiąc wydatki na czynsz, kredyt, jedzenie, paliwo, odzież, rozrywkę, media i inne duże wydatki. Następnie dodaj sumę, zanim dodasz nową opłatę za samochód i po jej dodaniu pamiętaj, aby uwzględnić wydatki na gaz, ubezpieczenie auto i rutynową konserwację. Odejmij każdy ze swojego miesięcznego dochodu, aby zobaczyć, ile jeszcze zostało, zanim zaangażujesz się spłatę samochodu co miesiąc przez następne kilka lat.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.