Kredyt samochodowy

Z pewnością dziś życie bez samochodu byłoby niemożliwe i nikt nie potrafi sobie nawet tego wyobrazić, auto jest podstawą naszego funkcjonowania w dzisiejszym świecie, a jeszcze lepiej kiedy to auto jest jak najnowsze i jak najbardziej luksusowe. W związku z tym Każdy z ans dąży do tego aby stać się posiadaczem jak najbardziej komfortowego i bezpiecznego auta dla siebie i swojej rodziny. Niestety nie każdy też może sobie na takie auto pozwolić, dlatego też coraz częściej sięgamy po kredyt na kupno auta. Coraz więcej banków wychodzi naprzeciw naszym wymogom i potrzebom oferując nam bardzo korzystne i atrakcyjne oferty kredytowe skierowane przede wszystkim dla osób chcących kupić nowe auto. A zatem podejmując decyzję o kupnie nowego auta na kredyt możemy wybrać pomiędzy kredytem samochodowym bądź też kredytem gotówkowym.

Zdecydowanie więcej osób decyduje się jednak na zaciągnięcie kredytu samochodowego. Kredyt samochodowy jest rozwiązaniem które pomoże nam nabyć upragniony pojazd na naprawdę bardzo korzystnych warunkach i nie uszkodzić przy tym naszego domowego budżetu. Zanim jednak ostatecznie zdecydujemy się na jeden z kredytów oferowanych nam przez bank powinniśmy zapoznać się z kilkoma ofertami w różnych bankach, tylko po to aby wybrać ten który będzie dla nas najbardziej korzystny i dogodny. Pamiętajmy również o tym aby w pierwszej kolejności udać się do banku w którym posiadamy już konto może się okazać że ten bank przygotuje dla nas najlepszą ofertę.

Na co możemy przeznaczyć kredyt samochodowy

Jak się okazuje kredyt samochodowy możemy przeznaczyć zarówno na kupno nowego auta z salonu jak i auta używanego zakupionego w komisie, z zagranicy czy też od osoby prywatnej. Ta kwestia jest bardzo istotna gdyż wiele osób myśli że za taki kredyt możemy nabyć tylko auto z salonu. Aby jednak otrzymać tego rodzaju kredyt musimy spełnić kilka wymogów które stawia przed nami bank. Wymagania te uzależnione są przede wszystkim od ceny auta a także jego wieku, a także kilku innych nieco mniej istotnych czynników. Decydując się na taki kredyt w wielu przypadkach bank zostanie wpisany w dowodzie rejestracyjnym jako współwłaściciel i będzie miał on również wpływ na decyzję o ewentualnej sprzedaży auta. Ten wymóg jest ostatnio do spełnienia tylko przez nieliczne banki. Coraz bardziej popularnym zabezpieczeniem dla banków staje się jednak cesja praw z OC i AC, z tym rozwiązaniem spotkamy sę najczęściej jeżeli zdecydujemy się na kredyt samochodowy. W takiej sytuacji w razie wypadku, uszkodzenia auta, a nawet jego kradzieży pieniądze uzyskane z ubezpieczenia trafiają nie do właściciela pojazdu, a bezpośrednio do banku. Możliwy jest także depozyt karty pojazdu. Te zabezpieczania są najczęściej stosowane przez banki.

Kupno samochodu na kredyt

W momencie kupowania auta na kredyt, bardzo mile widziany przez banki jest wkład własny. A pamiętajmy o tym, że i im większy on będzie tym warunki kredytowania będą zdecydowanie bardziej korzystne i ostatecznie kredyt będzie tańszy. W takich sytuacjach wiele banków obniża również marżę i wiąże się to także z mniejszą ilością formalności które potencjalny klient będzie musiał dopełnić, aby uzyskać taki kredyt. Z pewnością w takiej sytuacji nie będziemy musieli dokumentować i udowadniać własnych dochodów . Z pewnością najkorzystniejszą ofertę przygotuje dla nas bank w którym kredytobiorca posiada już konto osobiste. Dlatego też podczas spacerów po bankach nie możemy zapomnieć o tym z którego usług już korzystamy.