Jak założyć konto w banku?


Konto w banku to bardzo przydatna rzecz. Głównie przydaje się ono osobom, które pracują zawodowo i potrzebują produktu finansowego, gdzie będą mogli trzymać swoje pieniądze. Jednak konto bankowe może sobie założyć także osoba, która nie pracuje zawodowo, a od czasu do czasu dostaje z jakiegoś źródła pieniądze, np. w prezencie urodzinowym itp. Konto w banku może sobie też założyć osoba niepełnoletnia, z poręczeniem osoby dorosłej. Są konta młodzieżowe i studenckie, które nie wymagają stałych dochodów. Można też założyć sobie konto w banku, jeśli jest się już seniorem. Obsługa konta bankowego, jest prosta i łatwa i każdy z nią sobie z łatwością poradzi, tym bardziej że obecnie można też korzystać z bankowości online, co jest sporym udogodnieniem dla klientów. Konto w banku każdemu się więc przyda, warto więc się bliżej zapoznać z czynnościami, jakie należy wykonać, by takie konto założyć.

Konto w banku można założyć niezwykle prosto i szybko. Są dwie opcje zakładania konta bankowego, pierwsza to udanie się do placówki bankowej, wybranego przez nas wcześniej banku, albo też założenie konta przez Internet. Jeżeli wybierzemy pierwszą opcję, to całe zakładanie konta zostawiamy w rękach pracownika banku. Do nas będzie należeć tylko wypełnienie odpowiedniego formularza, przedłożenie wymaganych dokumentów i czekanie na dane do konta. Ważny jest wybór banku i wybór konkretnego konta, czy ma to być konto osobiste zwykłe, czy oszczędnościowo-rozliczeniowe. Jeśli zaś zdecydujemy się na założenie konta przez Internet, wtedy sytuacja jest bardzo prosta. W kilka minut można takie konto założyć, wystarczy wypełnić formularz na stronie i zapoznać się z warunkami danego konta. Nie trzeba nic płacić za założenie takiego konta, co jest sporą zaletą. Nie trzeba też wychodzić z domu, by uzyskać konto, które będzie spełniało nasze oczekiwania.

Jakie konto wybrać?

Każdy kto chce założyć konto, musi podjąć decyzję co do rodzaju konta. Konta bankowe dzielą się głównie w odróżnieniu od wieku klienta i przeznaczenia konta. Dlatego można wyróżnić konto osobiste, konto firmowe i konto młodzieżowe bądź studenckie. Konto osobiste jest podstawowym kontem, które może założyć każda osoba pełnoletnia. Konto firmowe służy osobom prowadzącym działalność gospodarczą i kierujących własną firmą. Jeśli chodzi o konto młodzieżowe, to można je założyć po ukończeniu 13 roku życia, z pomocą opiekuna. Konto studenckie zaś jak sama nazwa wskazuje, skierowane jest do osób uczących się, które nie ukończyły jeszcze 26 roku życia. Aby założyć konto studenckie, należy przy zakładaniu takiego konta, przedłożyć legitymację szkolną. Przy zakładaniu konta młodzieżowego, konieczny jest podpis na umowie opiekuna prawnego. Przy zakładaniu konta osobistego, wystarczy przedłożyć dowód osobisty i wypełnić dane osobiste, związane z miejscem zamieszkania i danymi kontaktowymi. Zakładanie konta bankowego jak widać jest w żaden sposób nie skomplikowane.